r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lapse It 2.52

Strona główna iOS Grafika i fotografia Nagrywanie wideo

Lapse It to jedna z lepszych aplikacji do nagrywania filmów poklatkowych. Z jej pomocą można zarejestrować sekwencję zdjęć, przyciąć ją, a następnie wyrenderować film o wybranej liczbie klatek na sekundę i dołączyć do niego ścieżkę dźwiękową z pliku.

LapseIt Pro pozwala szczegółowo ustawić parametry aparatu. Można tu zdefiniować interwał, rozmiar obrazu i można wybrać kamerkę (przednia lub tylna). Ponadto można wymusić odpowiednie ISO, zależnie od warunków nagrywania, wybrać balans bieli i zablokować jego zmianę (przydatne przy nagrywaniu zmian pogody), włączyć lampę błyskową i zablokować ustawianie ostrości. Można także już na tym poziomie wybrać efekt, z jakim będzie nagrywany film. Potem pozostaje nacisnąć czerwony przycisk i zostawić smartfon. Zatrzymane nagranie można kontynuować później – wystarczy w szczegółach projektu wybrać pozycję Resume capture.

Po zakończeniu nagrywania można skontrolować sekwencję zdjęć i ewentualnie przyciąć nieatrakcyjny początek lub koniec, zmienić orientację, przyciąć film do kwadratu i nałożyć efekt. Należy także wybrać liczbę klatek na sekundę w renderowanym filmie, jakość i ewentualnie dodać ścieżkę dźwiękową z pliku. LapseIt Pro nie ma niestety możliwości montowania filmów z kilku projektów – można najwyżej kontynuować nagrywanie w ramach jednego projektu, co nie zawsze jest satysfakcjonujące.

W ustawieniach aplikacji można zdefiniować domyślne wartości dla różnych parametrów, a także zmienić ścieżkę zapisu projektów. Częścią LapseIt Pro jest serwis społecznościowy, w którym można udostępniać swoje poklatkowe dzieła. Z poziomu aplikacji można także udostępnić filmy na wielu serwisach społecznościowych. Niektóre zaawansowane funkcje należy dokupić w aplikacji Lapse It Pro.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Smartfonowa fotografia: Przyspiesz czas z Lapse It

11
19.07.2015  •  Anna Rymsza

Nagrania poklatkowe pokazują rzeczy, których zwykle zobaczyć nie możemy – zmiany pogody, ruch roślin czy postęp w budowie. Doceniają je zarówno miłośnicy filmów przyrodniczych, jak i Breaking Bad. Dziś takie filmy każdy może nagrywać swoim smartfonem. Warto sprawdzić, czy domyślna aplikacja do obsługi aparatu ma już taką funkcję, a jeśli nie, można sięgnąć po aplikację Lapse It. Lapse It to jedna z popularniejszych aplikacji do nagrywania filmów poklatkowych, dostępna dla systemów Android oraz iOS w wersji darmowej i płatnej (Lapse It Pro). Z jej pomocą można zarejestrować sekwencję zdjęć,…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.