Lara Croft GO Lara Croft GO

Strona główna Windows Phone Gry
Pobierz program
lub zeskanuj:

Lara Croft GO to już kolejna próba przeniesienia przygód kultowej pani archeolog na urządzenia mobilne. Tym razem postanowiono skorzystać ze sprawdzonego mechanizmu zastosowanego poprzednio w grze Hitman GO.

Rozgrywka w Lara Croft GO opiera się na odpowiednim wykonywaniu ruchów, tak aby nasza postać przeszła z punktu A do punktu B. Po drodze spotykamy sporo zagadek logicznych oraz ukrytych sekretów. Co ważne Lara Croft GO jest grą turową, choć nie daje tego po sobie poznać. Dzięki temu rozgrywka jest płynna, a przy wykonywaniu kolejnych ruchów nie ma presji czasu.

Zestawy przygód przedstawiono w formie pięciu pamiętników Lary. W skład każdego wchodzi kilka misji, które fabularnie łączą się ze sobą. Wraz z kolejnymi odkrywamy nowe umiejętności Lary. W przeciwieństwie do Hitman Go tutaj większą rolę odgrywa eksploracja i odnajdywanie sekretów. Zdarzają się też przeciwnicy (zasada eliminacji jest taka sama jak w Hitman GO), ale nie są oni głównymi elementami poziomów. Plansze są też ze sobą bardziej powiązane.

O wiele lepiej prezentuje się oprawa graficzna. Zrezygnowano z ascetycznych tekstur, przypominających pionki z gier planszowych. Zarówno poziomy jak i postaci pełne są kolorów i życia. W tle towarzyszy nam bardzo nastrojowa muzyka. W grze napotkamy mikropłatności, ale ograniczone do dodatków. Za realne pieniądze możemy dokupić podpowiedzi oraz zestaw klasycznych strojów dla Lary. Dodatkowo gra pozwala na synchronizację postępów pomiędzy urządzeniami, za pomocą specjalnie utworzonego konta.

Lara Croft GO to nie tylko świetna rozwinięcie pomysłu z Hitman GO, ale i jedna z ciekawszych gier logicznych na urządzenia mobilne. Niestety jej pełna cena to blisko 23 zł. Dostępna jest w wersji uniwersalnej, tak więc jeden zakup pozwala nam grać na urządzeniach mobilnych jak i PC. Co ważne, wspiera urządzenia z 512 MB pamięci RAM. Jeżeli kogoś nie przekonał do siebie Hitman GO, warto poczekać na promocję i dać szansę Larze.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!