reklama

Lara Croft na jesieni zademonstruje możliwości Chrome

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Gra Lara Croft and the Guardian of Light dobrze znana jest tak konsolowcom, jak i komputerowcom, ale nikt nie myślał raczej, że Square Enix zdecyduje się kiedyś wydać wersję przeglądarkową produktu. Tymczasem niebawem użytkownicy Chrome będą się mogli cieszyć tym naprawdę całkiem niezłej jakości tytułem. A to ponoć dopiero pierwszy z kilku nowych planowanych ruchów Japończyków w ramach wspierania przeglądarki od Google.

Cieszymy się z bliskiej współpracy z Google, mogąc udostępnić Larę Croft pod Google Chrome bez potrzeby pobierania czy instalowania danych — mówi szef europejskiego oddziału Square Enix Phil Rogers. Gry o konsolowej jakości bezpośrednio w przeglądarce to coś, w co wierzymy i mamy zamiar dostarczać odbiorcom innowacyjną, wysokiej jakości rozrywkę — dodaje, sugerując otwarcie, że to jeszcze nie koniec.

Dzieło nie jest nowe, bowiem zadebiutowało w cyfrowej formie na Xboksie 360 niemal równo dwa lata temu, potem zaś doczekało się odsłon na PlayStation 3, w usłudze Steam czy na urządzenia przenośne na bazie iOS i telefony Blackberry. Edycja dla Chrome pojawi się jesienią. Warto mieć na uwadze, że to nie produkt z głównej serii, a przygoda poboczna, przedstawiona w rzucie izometrycznym na wzór znanego z Diablo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama