r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Lara Croft z zaburzeniami łaknienia. Grafiki „realistycznych” bohaterek gier od Bulimia.com

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Przez lata komputerowa rozrywka była zdecydowanie zdominowana przez postaci męskie. Momentem przełomowym była pierwsza gra z serii Tomb Raider, w której Lara Croft wyznaczyła z kolei prawdopodobnie niemożliwe do osiągnięcia standardy w kwestii kobiecego ciała. Ku uciesze graczy. Dziś takie podejście jest skrupulatnie krytykowane. Organizacja Bulimia.com, zajmująca się pomocą osobom z zaburzeniami łaknienia, przygotowała swoją wizję grafik przedstawiających bohaterki popularnych gier. Wizję, która opierała się na danych statystycznych na temat ciał... przeciętnych Amerykanów.

Według przedstawicieli Bulimia.com problemem jest nie tylko fakt, że ciała kobiet mają w grach wyglądać nierealistycznie. Również skąpy ubiór ma uprzedmiotawiać przedstawicielki płci żeńskiej. Dlatego dla organizacji niedorzeczne jest to, że na drodze jak najbardziej realistycznego odwzorowania świata, poświęca się miliony dolarów na techniki cieniowania czy rozwijania półprzepuszczalnych tekstur, a zapomina się o czymś tak naturalnym, jak wiernie odwzorowanie proporcji cała kobiety. Ze wszystkimi grafikami można zapoznać się na stronie organizacji.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.