reklama

Laser na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy grę Laser - niezwykle wciągającą, ale również niebywale trudną logiczną łamigłówkę, która w kilkuletniej historii swego istnienia zdołała zmiażdżyć nie jeden tęgi umysł.

Grę polecamy rozpocząć zamieszczonym tutorialem, z którego w szybki sposób dowiemy się z jakim rodzajem zadania spotkamy się w kręcącym się na ekranie naszego komputera sześcianie.

Twoja przeglądarka nie obsługuje Flasha i HTML5 lub wyłączono obsługę JavaScript...

Na pierwszy rzut oka sprawa wydaje się całkiem prosta i nie wymagająca większego wysiłku. Wewnątrz bryły zainstalowano generator oraz detektor światła. Pierwszy je wypuszcza, drugi wyłapuje. Jako że znajdują się zazwyczaj w różnych i odległych od siebie miejscach wewnątrz bloku, do pomocy w sterowaniu promieniem lasera udostępniono szereg luster. Należy w jak najkrótszym czasie i co za tym idzie, przy najmniejszej liczbie ruchów złączyć wiązką światła generator z detektorem. Wraz z trwaniem rozgrywki w obrębie bryły pojawiają się dodatkowe przeszkody, które należy uwzględnić przy planowaniu trasy lasera. Należą do nich chociażby multiplier, który uwielokrotnia wpadający do niego strumień, specjalny przetwornik koloru zamieniający każdą barwę w jedną, konkretną przypisaną sobie czy też coś w rodzaju dzielnika łączącego wszystkie wpadające doń promienie w jeden, również oznaczony z góry kolor.

Jak by tego wszystkiego było mało, w dalszej części zabawy przy pomocy wymienionych akcesoriów, a także specjalnych filtrów, graczowi przyjdzie zmierzyć się z problemem łączenia odpowiednich barw kilku promieni w ten właściwy, który narzuca zamieszczony detektor.

Trzeba przyznać, że Laser nie należy do najprostszych komputerowych łamigłówek. Niejednokrotnie zdarza się tak, że zaliczenie układu może wydać się wręcz graniczące z cudem, ale wystarczy odrobinę zaufać swoim szarym komórkom, sprytowi i pomysłowości, by móc cieszyć się z długiej rozgrywki w Laser, może nawet do 71 układu ;-).

Grę Laser można pobrać w dziale: Po godzinach -> Gry -> Logiczne.

Ponadto wszystkich miłośników gier, dla których gra na weekend to za mało, zapraszamy do naszego portalu Gamikaze. W tym tygodniu proponujemy lekturę zapowiedzi Twisted Metal, czyli nowej odsłony rozbijania się w wykręconych pojazdach, platformówki Sly Cooper: Thieves in Time zmierzającej na PS3, a także przenośnej strzelanki Unit 13 powstającej z myślą o PlayStation Vita.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić