reklama

Last.fm wprowadzi remiksy i karaoke

Strona główna Aktualności

O autorze

Popularne radio internetowe Last.fm podpisało umowę partnerską z firmą MXP4, dowiedział się TechCrunch. Pozwoli to na wprowadzenie nowych funkcji takich jak na przykład karaoke czy remiksy.

Last.fm to znane radio internetowe umożliwiające tworzenie własny stacji, a także dzielenie się preferencjami muzycznymi z przyjaciółmi (scrobblowanie utworów). Właściciele usługi chcą wprowadzić nowe funkcje dzięki umowie z MXP4, firmą zajmującą się rozwijaniem technologii muzycznych w Internecie. Już wkrótce z Last.fm mają pojawić się takie możliwości jak miksowanie utworów w czasie rzeczywistym czy korzystanie z trybu karaoke. Użytkownik miałby do dyspozycji rekomendowane remiksy utworów, piosenki tworzone przez fanów, a także Karaoke Battle. Usługa ta pozwalałaby na zmierzenie się z innymi internautami w śpiewaniu piosenek. Planowane zmiany mają zapewnić użytkownikom Last.fm większą interakcję podczas korzystania z radia.

Nowe funkcje mają opłacać się również reklamodawcom. Najprawdopodobniej dzięki umowie między MXP4 a Last.fm, w usłudze pojawi się też więcej reklam. Będą one też bardziej dopasowane do preferencji muzycznych użytkowników. Radio Last.fm jest dostępne za darmo w USA, Anglii i Niemczech. W pozostałych krajach - także w Polsce - użytkownicy muszą płacić abonament za możliwość korzystania z usługi.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama