Latająca bransoletka wśród finalistów konkursu Intela „Make It Wearable”

Latająca bransoletka wśród finalistów konkursu Intela „Make It Wearable”

Latająca bransoletka wśród finalistów konkursu Intela „Make It Wearable”
Karolina Kowasz
29.09.2014 16:47

Po raz kolejny Intel wkracza w świat akcesoriów ubieranych, tzw. wearables. Tym razem firma zdecydowała się na zorganizowanie konkursu Make It Wearable w którym każda drużyna miała zaprezentować swój pomysł na ubieralne akcesorium. Finał wyzwania odbędzie się dopiero w listopadzie, jednak już teraz możemy poznać finalistów oraz ich projekty.

Jednym z ciekawszych pomysłów, jakie możemy znaleźć wśród finalnych projektów, jest latająca bransoletka Nixie. Z jej pomocą każdy będzie miał możliwość stworzenia wyjątkowego zdjęcia, np. z momentu wspinaczki na skalnej ścianie. Niewątpliwie taki gadżet ułatwi wszystkim pasjonatom sportów ekstremalnych robienie sobie zdjęć w trakcie ich wykonywania, bez przerywania zajęcia. Wystarczy uruchomić Nixie, a ta będzie latać dookoła nas robiąc nam zdjęcia, zaś po wykonaniu zadania wróci i będziemy mogli ją znowu złożyć i założyć na rękę.

Sprzęt wykorzystuje komputerek Intela Edison, stworzony dla wynalazców i przedsiębiorców. W zamyśle ma on uprościć prace nad nowymi urządzeniami oraz obniżyć ich koszt. Mimo niewielkich rozmiarów, jego możliwości są ogromne, wystarczy porównać go z innymi popularnymi rozwiązaniami jak Raspberry Pi czy Arduino. Udało nam się pozyskać Edisona, postanowiliśmy więc przekazać go do testów blogerowi cyryllo. W przyszłości możecie spodziewać się jego recenzji.

Make It Wearable Finalists | Meet Team Nixie

Innym wartym uwagi projektem, który znalazł się pośród finalistów, jest system przesyłania obrazu First V1sion. Pozwoli on na oglądanie świata z perspektywy osoby, która założy na siebie koszulkę z wmontowaną kamerą. Twórcy projektu chcieli, by każdy miał możliwość postrzegania otoczenia oczami konkretnego sportowca, co ma być ciekawsze od oglądania zmagań całej drużyny w sportach zespołowych. Urządzenie pozwoli także na stałą kontrolę tętna sportowca, co może posłużyć jako cenna informacja dla trenera.

[vimeo=http://vimeo.com/96086988]Warto także docenić projekt z Polski. Nasi rodacy przygotowali sprzęt o nazwie Snowcookie. Ma on posłużyć głównie narciarzom i snowboardzistom do kontrolowania sił wpływających na osobę jeżdżącą oraz jej stanu, w celu poprawienia zdolności narciarskich a także zwiększenia bezpieczeństwa osoby uprawiającej ten sport.

Obraz

Wszystkie prototypy możemy znaleźć na oficjalnej stronie konkursu Intela. Rozstrzygnięcie ostatniego etapu wyzwania odbędzie się 3 listopada w San Francisco.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)