Launch4j 3.12

Strona główna Windows Programowanie Inne programy dla programistów
Pobier​z program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Launch4j to niewielkie i multiplatformowe narzędzie kierowane do programistów Javy, umożliwiające wygodne opakowywanie archiwów JAR do postaci plików wykonywalnych EXE. Z jego pomocą skonfigurujemy także ikonę oraz ekran powitalny dla naszej aplikacji, określimy wymaganą wersję JRE itp.

Program napisany został w języku Java i pomimo swoich stosunkowo dużych możliwości jest bardzo prosty w obsłudze. Jego głównym zadaniem jest uzyskanie natywnego rozszerzenia EXE dla aplikacji napisanych w Javie i rozpowszechnianych jako pliki JAR. Ponadto Launch4j umożliwia manipulowanie wieloma istotnymi z punktu widzenia programisty i użytkownika atrybutami wytwarzanego oprogramowania. Możliwe jest m.in. definiowanie ikony dla aplikacji, nazwy procesu, początkowego/maksymalnego rozmiaru sterty, określenie minimalnej wymaganej wersji wirtualnej maszyny Javy, dodawanie informacji o programie, a także cyfrowego podpisu.

Cechy charakterystyczne Launch4j to niewielkie rozmiary i możliwość obsługi narzędzia z wykorzystaniem GUI lub z poziomu wiersza poleceń. Narzędzie wydane zostało w wersjach dla systemów Windows, Linux oraz Mac OS.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!