Launchy 2.5

Strona główna Mac Narzędzia Inne narzędzia
Pobierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Launchy to wieloplatformowe narzędzie, umożliwiające szybkie wyszukiwanie oraz uruchamianie aplikacji, otwieranie plików i folderów.

Program zagnieżdża swoją ikonę w systemowym pasku menu. Gdy na nią klikniesz, wyświetli się okienko wyszukiwania, które można również wywołać za pomocą skrótu klawiszowego, domyślnie jest to Control + spacja. Launchy działa bardzo szybko. Wystarczy wpisać kilka pierwszych liter, a program natychmiast wyświetli podpowiedzi. Gdy aplikacja odnajdzie to czego szukamy, wybór zatwierdzamy wciskając klawisz Enter.

W oknie wyszukiwania mamy możliwość wykonywania prostych działań matematycznych. Funkcjonalność programu możemy poprawić instalując dodatkowe rozszerzenia. W preferencjach Launchy mamy możliwość zmiany domyślnego skrótu klawiszowego, ustawienia liczby wyświetlanych podpowiedzi, dostosowania przeźroczystości okienka wyszukiwania, a także zmiany skórki, jeśli wygląd interfejsu nie przypadł nam do gustu.

Launchy to program, który dostępny jest bezpłatnie w pełnej wersji.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

OS X może więcej: przegląd zamienników wyszukiwarki Spotlight

41
29.11.2015  •  Michał Sokołowski

Jedną z mocnych stron systemu OS X jest świetna wyszukiwarka Spotlight, która potrafi naprawdę bardzo wiele. To potężne narzędzie, dzięki któremu nie tylko błyskawicznie odnajdziemy pliki przechowywane na naszym dysku, ale również dokonamy prostych działań matematycznych, sprawdzimy pogodę, notowania giełdowe, kurs walut lub wynik ostatniego meczu ulubionej drużyny. Niestety w polskiej wersji systemu jej funkcjonalność jest mocno ograniczona. W tym zestawieniu przedstawiamy przegląd aplikacji, które są dobrymi zamiennikami rozwiązania firmy Apple, a niektóre z nich mogą jeszcze więcej. …

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNetflix mówi, że ma czyste ręce. Nie zbieramy o was danych