reklama

Lavasoft Ad-Aware 2007 Beta 2

Strona główna Aktualności

O autorze

Ukazała się kolejna wersja rozwojowa aplikacji Lavasoft Ad-Aware 2007 przeznaczonej do usuwania z komputera szpiegującego oprogramowania (spyware, adware).

Wiele programów, zwłaszcza darmowych i reklamowych pozostawia po sobie komponenty szpiegujące (spyware) tj. programy i ich wpisy w rejestrze, które śledzą i zbierają nasze prywatne dane, uruchamiają bardzo kosztowne połączenia modemowe, zapisują naciskane klawisze, zmieniają ustawienia przeglądarki i w końcu wysyłają w "eter" zebrane informacje o nas. Ad-Aware usuwa takich niechcianych gości.

Programiści w wersji 2007 wprowadzili szereg zmian dotyczących poprawienia skuteczności i szybkości działania całej aplikacji. Ulepszono między innymi zaawansowaną technologię CSI wykrywającą głęboko ukryte oprogramowanie malware oraz inne szkodniki. To co większość użytkowników zauważy na pierwszy rzut oka to całkowicie odświeżony interfejs programu, który jest teraz bardziej przejrzysty i intuicyjny. Kolejną nowością jest wprowadzenie zaawansowanego harmonogramu zadań, który pomoże nie tylko zadbać o stałe aktualizacje bazy narzędzia, ale również przeprowadzi w skazanych porach skanowanie systemu.

Najnowszą testową wersję aplikacji Lavasoft Ad-Aware 2007 Beta 2 można pobrać z serwera producenta. Przypominamy, że udostępniona wersja aplikacji posiada status Beta i może działać nieprawidłowo.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama