r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Legalne nowości filmowe z Internetu

Strona główna Aktualności

Firma Intel oraz należące do aktora Morgana Freemana studio produkcyjne Revelations Entertainment założyły spółkę, która zajmie się dystrybucją nowości kinowych w internecie.

Spółka ClickStar chce oferować w sieci filmy, które nie zostały jeszcze wydane na DVD. Pomysł uznawany jest w Hollywood za kontrowersyjny - obecnie dostępne usługi tego typu bazują głównie na starych tytułach. Rozszerzenie sieciowego katalogu filmów o nowości może zdestabilizować rynek kina domowego, uderzając w sprzedaż DVD. Przedstawiciele ClickStar zauważają jednak - i chyba nie bez racji - że tylko wprowadzanie do internetu prawdziwych nowości pozwoli studiom filmowym nawiązać równorzędną walkę z piratami.

Będący udziałowcem spółki Intel postrzega działalność ClickStar jako szansę na upowszechnienie legalnych filmów z sieci i "przy okazji" wypromowanie nowych urządzeń do tworzenia sieci domowych. Miałyby one umożliwić wygodną, bezprzewodową transmisję danych pomiędzy komputerami i sprzętem RTV.

ClickStar chce w sieci nie tylko sprzedawać, ale też wypożyczać pliki z filmami. Komercyjny start tego przedsięwzięcia przewidziano na początek przyszłego roku.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.