reklama

Leisure Suit Larry — kolejny klasyk finansowany przez fanów

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Sukces Tima Schafera, któremu dzięki akcji w serwisie Kickstarter udało się pozyskać na prace nad nową przygodówką ponad 3 miliony dolarów od fanów, zwrócił na crowd funding uwagę dawnych legend świata gier. Brian Fargo chociażby szykuje już Wasteland 2, czyli kontynuację protoplasty kultowej serii Fallout (w dodatku być może z innymi ojcami sagi, dawniej współtworzącymi Black Isle Studios — odpowiedzialne za świetne pozycje RPG), zaś niezapomniany Al Lowe myśli o powrocie pewnego znanego podrywacza…

Wieści o podciągniętej do standardów HD reedycji Leisure Suit Larry in the Land of the Lounge Lizards pojawiły się w zeszłym roku. Po odkupieniu przez Replay Games praw do sympatycznego „lowelasa” w garniturze, szykowano produkt z myślą o mnogości platform — komputerach, konsolach, urządzeniach przenośnych. Najwidoczniej na realizację ambitnych planów zabrakło funduszy, bowiem zwrócono się do graczy z prośbą o wsparcie. Do zebrania jest minimum 500 tysięcy dolarów. Chodzi przede wszystkim o przerysowanie wszystkiego do wysokiej rozdzielczości, pełne udźwiękowienie bohaterów oraz poszerzenie przygody o nowe wątki.

Twórca postaci Larry'ego Al Lowe zachęca do hojnych dotacji. Najciekawsze nagrody czekają tych mogących dołożyć najwięcej — od kalendarzy i litografii (w Limited Edition), poprzez gościnny udział w grze (Pervert's oraz Lounge Lizard Edition), opcję umieszczenia w niej także własnego psa (Doggie Style Edition), czy w końcu wycieczka do Seattle na spotkanie z deweloperami (No Free Lunch Edition). Ma ktoś nadmiarowe kilka tysięcy?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama