Leki u dzieci Leki u dzieci 9.0

Strona główna Android Zdrowie i aktywność Medycyna i bazy leków
Pobierz program
lub zeskanuj:

Leki u dzieci to aplikacja stworzona z myślą o ratownikach medycznych i pielęgniarkach ratunkowych, dzięki której można sprawdzić dawkowanie leków podawanych w krytycznych sytuacjach.

Szybki start

Po uruchomieniu należy określić wiek dziecka (od świeżorodka do osoby powyżej 12 roku życia), a następnie zapoznać się z informacjami prezentowanymi na ekranie, które określają wagę, dolną granicę RR, prawidłowy oddech i tętno, poziom glukozy i nie tylko. Przesuwając palcem po ekranie w dół znajdziemy wykaz dawek poszczególnych leków.

Przydatne informacje

Leki u dzieci zawierają także poradnik, w którym znajdziemy wskazówki na temat skali bólu, skali Apgar, wkłucia doszpikowego, wkłucia dożylnego, podawania katecholamin, defibrylacji i wielu innych.

Zweryfikowana zawartość

Warto dodać, że autorzy programu Leki u dzieci bazowali na podręczniku “Pediatria” (Wydawnictwo Lekarskie PZWL, redakcja naukowa Wanda Kawalec, Ryszard Grenda, Helena Ziółkowska), a dawki leków ustalono na podstawie wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji 2010.

Kluczowe cechy aplikacji Leki u dzieci

  • przydatne narzędzie dla ratowników medycznych i pielęgniarkach ratunkowych
  • szybka konfiguracja (wystarczy określić wiek dziecka)
  • dodatkowe, cenne wskazówki
  • zawiera potwierdzone informacje z podręcznika Wydawnictwa Lekarskiego oraz wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji 2010
  • przejrzysty, minimalistyczny interfejs użytkownika

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!