„Leksykon Sieci Neuronowych” Ryszarda Tadeusiewicza dostępny za darmo w nowych formatach

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Jeśli interesujesz się sieciami neuronowymi i uczeniem maszynowym, na Twoim czytniku nie może zabraknąć „Leksykonu Sieci Neuronowych”. Współautorem książki jest Prof. Ryszard Tadeusiewicz, wieloletni rektor AGH i światowej klasy specjalista z tej dziedziny. Najlepsze jest jednak to, że książkę można pobrać za darmo w formacie PDF, a od wczoraj także EPUB i MOBI.

Leksykon ukazał się tylko w postaci elektronicznej, co pozwoliło na specyficzny skład jego tekstu. Pozycja ta bardzo intensywnie wykorzystuje hiperłącza, co daje niespotykane w klasycznych książkach tego typu możliwości nawigacji między hasłami i pojęciami. Streszczenie książki mówi:

Korzystając z faktu, że książka jest wydana wyłącznie w formie elektronicznej (e-­book), Autorzy tak rozplanowali tekst, że poszczególne hasła są ze sobą powiązane licznymi elektronicznymi łącznikami (linkami) i czytając objaśnienie jednego pojęcia czytelnik może – po napotkaniu w tym objaśnieniu jakiegoś nieznanego terminu – natychmiast sięgnąć do kolejnego objaśnienia.

Materiały zawarte w Leksykonie zostały objęte licencją Creative Commons, podobnie jak w starszych wydawnictwach Projektu Nauka. Na stronie fundacji „Projekt Nauka. Fundacja na rzecz promocji nauki polskiej” znajdziemy jeszcze trzy starsze pozycje, również dostępne za darmo, ale niezwiązane z komputerami. Jeśli jednak ktoś poza sieciami neuronowymi interesuje się literaturoznawstwem, również z nimi powinien się zapoznać.

© dobreprogramy