Lemmins

Strona główna Windows Gry Logiczne i karciane
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Nieco zapomniana dziś seria Lemmings, w której musieliśmy zadbać o sympatyczne stworzonka z zapędami autodestrukcyjnymi, pozostaje wzorem dla wielu niezależnych twórców gier. Niejednokrotnie po latach powstawały klony dawnego hitu. Bezpłatny projekt Lemmins należy do grona tych dużo bardziej rozbudowanych duchowych spadkobierców klasyka. Bardzo wiernie odtwarza wydania 2D już zakurzonej marki.

Przede wszystkim otrzymujemy tutaj ogromną liczbę poziomów do przejścia. Dzieło ma wbudowaną przeglądarkę etapów, więc da się po prostu wskazać ten, który nas akurat interesuje, zamiast musieć przechodzić je po kolei. Bawić w wybawcę będziemy się w różnorodnych sceneriach, od podziemnych jaskiń, przez takie rodem z Egiptu, po zaśnieżone z bałwanami w tle. Wszystkiemu towarzyszy świetna oprawa dźwiękowa.

Każdorazowo zadaniem gracza PC jest doprowadzenie do wyjścia określonej liczby lemingów. Zazwyczaj znajduje się ono jednak za murem albo na innym piętrze. Należy sensownie rozdysponować dostępne w danym poziomie zawody. Tak jak dawniej, stworzonkom można przydzielić przykładowo role stopera, aby inne nie spadły w przepaść, dać im łopatę do kopania dołów lub kilof czy rozkazać budować schody.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!