Lenovo nie wycofuje się z Linuksa

Strona główna Aktualności

O autorze

Zaskoczeni? Informowaliśmy wczoraj, że firma Lenovo, produkująca sprzęt sprzedawany w kooperacji z firmą IBM, zrezygnowała z instalacji i wsparcia Linuksa na produkowanych komputerach. Jednakże Lenovo poinformowało, że Frank Kardonski, menedżer linii komputerów serii 3000 wprowadził klientów w błąd swoją wypowiedzią na temat zakończenia wsparcia dla wolnego oprogramowania.

Zastępca prezesa do spraw marketingu Marc Goldin poinformował, że Lenovo nie zamierza zmieniać swojego zaangażowania i zaniechać wsparcia dla społeczności open source. Nie przestanie także planu preinstalacji Linuksa na produkowanych przez siebie laptopach. Zdaje się, że Kardonski wprowadził zainteresowanych w błąd myląc nabywanie licencji na oprogramowanie z jego preinstalacją.

Możliwe też, że wbrew opinii CRN, dla którego udzielał wywiadu Kardonski, jego wypowiedź dotyczyła wyłącznie serii 3000. Lenovo wciąż będzie instalowało Linuksa z komercyjnym wsparciem w wypadku, gdy klient zakupi odpowiednią licencję. Oferta dotyczy wyłącznie komputerów z linii ThinkPad, przeznaczonych dla masowych odbiorców biznesowych.

© dobreprogramy
s