Lenovo sprzedaje więcej smartfonów niż komputerów pierwszy raz w historii

Strona główna Aktualności

O autorze

Jeśli ktoś jeszcze nie wierzy w koniec ery PC, wyniki finansowe Lenovo powinny go o nim dobitnie przekonać. W zamkniętym właśnie kwartale fiskalnym po raz pierwszy w historii firma sprzedała więcej smartfonów niż komputerów osobistych.

Jeden z liderów produkcji laptopów powoli przekształca się w mobilnego giganta. Już w pierwszym kwartale fiskalnym roku 2013 sprzedała łącznie więcej smartfonów i tabletów niż komputerów. Właśnie poznaliśmy wyniki za kwartał rozliczeniowy zakończony 30 czerwca, z których wynika, że sprzedaż samych smartfonów Lenovo była już większa niż PC. Mimo tego Lenovo nadal ma mocną pozycję na rynku komputerów osobistych, gdzie udział firmy zbliża się do 20%.

Lenovo sprzedało rekordową liczbę smartfonów – 15,8 miliona sztuk, czyli 39% więcej niż przed rokiem. Komputerów osobistych chiński producent sprzedał 14,5 miliona sztuk, czyli zaledwie 15% więcej niż przed rokiem. A to dopiero początek. Po przejęciu Motoroli produkcja powinna nabrać jeszcze większego rozpędu, kiedy transakcja zostanie zatwierdzona przez regulatorów i oficjalnie zakończona.

Według ostatniego raportu IDC Lenovo jest czwartym na świecie producentem smartfonów z 5,4% udziałem w globalnym rynku. Wyprzedzają go Huawei, Apple i Samsung, po piętach depcze mu LG. W rodzimych Chinach Lenovo jest w czołówce, ale walczy z Xiaomi. Jeszcze w tym roku zobaczymy smartfony Lenovo z Windows Phone.

© dobreprogramy
s