Lenovo szykuje ThinkPad 10 – 10-calowy tablet z Windows 8.1

Strona główna Aktualności

O autorze

Przez przypadek firma Lenovo zaprezentowała swój nowy 10 calowy tablet z Windows 8.1. Niestety urządzenie zostało szybko usunięte z oficjalnej strony australijskiego oddziału firmy.

Najnowszy system operacyjny Microsoftu nie został zbyt dobrze przyjęty. Użytkownicy najczęściej narzekają na interfejs Modern UI, który został stworzony z myślą o tabletach. Nie sposób się nie zgodzić, że kafelki na klasycznym desktopie sprawdzają się średnio. Jednak w przypadku urządzeń z dotykowym ekranem Modern UI to jeden z najwygodniejszych interfejsów. Niestety ciekawych tabletów z Windows 8.1 nadal brakuje.

Już niedługo to skromne grono zostanie powiększone za sprawą urządzenia od firmy Lenovo. Na oficjalnej stronie australijskiego oddziału firmy przez chwilę dostępny był 10-calowy tablet ThinkPad 10. Nowe urządzenie chińskiego producenta będzie podobne do biznesowego modelu ThinkPad 8. Tablet Lenovo wyposażony będzie w 10-calowy ekran IPS o rozdzielczości 1920×1200. W środku znajdziemy procesor Intel Atom Z3795 o taktowaniu 1,6 GHz, który wspierany będzie przez 2 lub 4 GB pamięci RAM.

Do przechowywania naszych danych posłuży dysk SSD o pojemności 64 lub 128 GB. Warto zwrócić uwagę na zainstalowany system operacyjny. ThinkPad 10 będzie posiadał Windows 8.1 w wersji 32-bitowej, dostępny będzie też model z 64 bitową wersją najnowszych okienek Microsoftu, co jest raczej rzadkością wśród tabletów. Urządzenie będzie posiadało dwa aparaty. Do robienia zdjęć posłuży nam ten umieszczony z tyłu urządzenia o rozdzielczości 8 megapikseli, a do wideorozmów będziemy mogli wykorzystać przedni 2 megapikselowy. ThinkPad 10 bez ładowania wytrzyma około 10 godzin, co na 10 calowe urządzenie z Windows 8.1 jest wynikiem naprawdę dobrym. Podstawowy model wyposażony będzie w WiFi oraz Bluetooth 4.0. Dostępne będę też wersje z LTE, NFC, czytnikiem linii papilarnych oraz obsługą kart SmartCard. Wśród akcesoriów znajdziemy etui QuickShot Cover, stację dokującą z klawiaturą oraz rysik.

Zaprezentowany przez pomyłkę tablet firmy Lenovo zapowiada się naprawdę ciekawie. Świetnie, że nadal niewielkie grono podobnych urządzeń z Windows 8.1 zostanie wzbogacone. Niestety data premiery nie jest jeszcze znana.

© dobreprogramy

Komentarze