Lepsze modele budynków na Google Maps

Strona główna Aktualności

O autorze

Na blogu Google Maps i Google Earth pojawiła się informacja o kolejnym udoskonaleniu Map firmy Google. Zespół pracujący nad Mapami stara się, aby aplikacja była jak najbardziej przydatna w nieznanym terenie. Jakiś czas temu wprowadzone zostały w tym celu proste, trójwymiarowe modele budynków, a teraz przyszedł czas na ich odświeżenie.

Aby ułatwić porównywanie obiektów z otaczającego nas świata z cyfrową mapą wprowadzone zostały dużo lepsze modele budynków. Na razie zaktualizowano ponad tysiąc obiektów, co nie jest imponującą liczbą w skali świata, ale idzie ku lepszemu. Oczywiście pierwsze na taśmę poszły te najbardziej popularne, jak Opera w Sidney czy Biały Dom. Modele dostępne są również w wersji korzystającej z WebGL Map.

Google najwyraźniej zmierza do połączenia Street View, modeli budynków i nawigacji w najbardziej zaawansowaną nawigację dla turystów na rynku i jest szansa, że uda mu się stworzenie takiego produktu. Zapewne tylko kwestią czasu jest stworzenie map, które będą dostatecznie dobrze przedstawiały wszystkie miasta świata, aby zapewnić komfortową nawigację.

© dobreprogramy

Komentarze