Libre Graphics Meeting 2008 we Wrocławiu

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 8-11 maja, we Wrocławiu odbędzie się jedyna w swoim rodzaju impreza - Libre Graphics Meeting 2008 - spotkanie artystów i deweloperów z całego świata, poświęcone najlepszym bezpłatnym programom z otwartym kodem źródłowym takim jak GIMP, Scribus, Blender, Inkscape, Krita czy Hugin.

Konferencja będzie miejscem gdzie podejmowane są decyzje dotyczące przyszłości darmowego oprogramowania graficznego. Prowadzony będzie dialog między deweloperami i zaangażowanymi artystami. To także miejsce gdzie deweloperzy mniejszych projektów poznają się, by razem współpracować. Najważniejsza jest wymiana pomysłów oraz doświadczeń wszystkich uczestników. Uczestnicy mogą przynieść ze sobą swoje laptopy i pokazać, co można zrobić, a czego jeszcze nie, przy pomocy wolnego oprogramowania graficznego. Organizatorzy zapraszają wszystkich zajmujących się grafiką, jak i zainteresowanych stanem sztuki w środowisku wolnego oprogramowania.

Oprócz dyskusji, podczas której poruszany będzie temat funkcjonalności programów, można będzie także liczyć na warsztaty, które zaprezentują praktyczne zastosowanie darmowych narzędzi. Dzięki uczestnictwa projektu Creative Commons oraz Open Clip Art. Library, twórcy będą mieli okazję dowiedzieć się, jak korzystać z praw autorskich oraz jak udostępniać niektóre ze swoich prac innym artystom do dalszej obróbki. Dostępne będą również komputery z zainstalowanym oprogramowaniem graficznym.

Libre Graphics Meeting 2008 to trzecia już edycja tej imprezy. Poprzednia odbyła się w Montrealu, wcześniejsza zaś w Lyonie. W tym roku po raz pierwszy LGM odbędzie się w Polsce, a konkretniej na Politechnice Wrocławskiej. Udział w imprezie jest bezpłatny, wskazana jest wcześniejsza rejestracja. Warto już teraz zarezerwować sobie czas na to wydarzenie.

Więcej informacji można uzyskać na stronie www.libregraphicsmeeting.org

© dobreprogramy