LibreCAD LibreCAD 2.1.3

Strona główna Windows Grafika Programy do projektowania CAD
Pobierz progra​m
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

LibreCAD to typowy program do projektowania 2D oparty na popularnym QCadzie firmy Ribbonsoft. Program powstaje od sierpnia 2010 roku.

Program oferuje wszystkie niezbędne do projektowania narzędzia, od edycji kształtów, przez miarki i narzędzia tekstowe po możliwość przyciągania kształtów, zaawansowane funkcje powiększania widoku i ciekawe funkcje modyfikujące istniejące obiekty. Obiekty mogą być umieszczane na warstwach i grupowane.

Program ma możliwość korzystania z bibliotek obiektów oraz otwierania używanych w branży plików DXF i importowania grafik rastrowych. Gotowe projekty można eksportować w formatach rastrowych lub zapisywać w formacie DXF2000 lub DXF R12, a czcionki jako LFF i CXF.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Fajnie się zapowiada
Narazie tylko do amatorskiego zastosowania
ocena użytkownika
27.12.2016 11:47 • Recenzja do wersji 2.1.3

Bez bajerów, prosty, intuicyjny.
Problem z odpaleniem "dużych" projektów zrobionych w AutoCAD lub ArCADi, przy próbie otwarcia wiesza się.

dużo funkcji, prosty w obsłudze, częste aktualizacje, darmowy.
nie obsługuje systemu Windows 10.
ocena użytkownika
19.01.2016 03:39 • Recenzja do wersji 2.0.9

LibreCAD 2.0.9 jest to jedyny program darmowy, z którego korzystam do projektowania CAD. Nie będę ukrywał że robię to typowo amatorsko, ale dla użytkowników używających go w ten właśnie sposób, jest bardzo dobrym narzędziem. Co mi się w nim bardzo podoba możemy używać wbudowaną linię poleceń, pozwalającą na rysowanie za pomocą odpowiednich komend z klawiatury, co bardzo ułatwia pracę na nim. Program zawiera również całe spectrum przydatnych możliwości, choćby można modyfikować na nim wygląd obiektów, w dwojaki sposób je ustawiać, obliczać, czy importować pliki graficzne z BMP i PNG. Dodać należy też że możemy również korzystać na nim z narzędzi kreślarskich, takich jak linie, wieloboki, elipsy, okręgi czy łuki. Z tego opisu jednoznacznie wynika że przy dobrym zapoznaniu, z jego funkcjami, będziemy mieć bardzo dobry program do projektowania CAD. Polecam.