r   e   k   l   a   m   a
reklama

LibreOffice 3.3 RC2 odchudzony i poprawiony

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

The Document Foundation ogłosiła dziś wydanie kolejnej wersji Release Candidate darmowego pakietu biurowego LibreOffice. Najnowsza wersja pakietu oznaczona jest numerem 3.3 RC2 i została udostępniona niewiele ponad dwa tygodnie po wersji 3.3 RC1.

W tej wersji pakietu wprowadzono szereg zmian i ulepszeń, wśród których najbardziej zauważalne jest znaczne „odchudzenie” instalatora pakietu dla systemu Windows. Szereg poprawek dotyczy ulepszenia obsługi języków i tłumaczeń interfejsu użytkownika pakietów. Naprawiono również wiele błędów związanych z interpretacją zer i spacji w komórkach arkusza kalkulacyjnego, kolorem tabel na slajdach prezentacji tworzonych w programie Impress oraz zarządzaniem obiektami wektorowymi (kształty) w prezentacjach. Dodatkowo dopracowano tryb diagnostyczny programu Writer. Pełną listę zmian w tej i poprzednich wersjach pakietu można znaleźć na stronie projektu.

The Document Foundation uprzedza, że oprogramowanie nadal nie osiągnęło statusu wersji stabilnej, ale zachęca do testowania LibreOffice i dzielenia się wrażeniami.

LibreOffice 3.3.0 RC 2 można pobrać w dziale Programy -> Biuro -> Pakiety biurowe. Pakiet dostępny jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux.

© dobreprogramy
reklama
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane