r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

LibreOffice 3.4.2 z poprawkami w Calc, Impress i Writer

Strona główna Aktualności

O autorze

Członkowie The Document Foundation ogłosili ukazanie się LibreOffice 3.4.2, kolejnej wersji darmowego pakietu biurowego. W tym wydaniu skupiono się na poprawkach wykrytych wcześniej błędów.

Usunięte z LibreOffice 3.4.2 błędy dotyczą między innymi programu Calc, Impress, Writer, a także bibliotek libs-core, filtrów czy materiałów pomocy. Naprawiono obsługę menu Edytuj dla zaznaczonych obiektów w Calc, usunięto problemy z importowaniem plików RTF i zawieszanie się Writera podczas importowania plików DOC. Poprawki objęły również sortowanie paczek z dodatkowymi językami i słownikami. Pełna lista wprowadzonych zmian dostępna jest na stronach wiki fundacji zajmującej się rozwojem pakietu LibreOffice. Warto też zapoznać się z listą nierozwiązanych jak dotąd błędów, które mogą wystąpić podczas obsługi programów biurowych.

Przy okazji wydania LibreOffice 3.4.2 poinformowano o firmach i instytucjach biorących czynny udział w rozwoju projektu. Jest ich ponad 300, z czego największy udział (około 25%) należy do Oracle i SUSE. Na kolejnych miejscach znaleźli się wolontariusze i firma RedHat. Mniejszą rolę w rozwoju LibreOffice odgrywają między innymi Canonical, Bobiciel, CodeThink czy Lanedo. The Document Foundation ogłosił również listę 12 najbardziej czynnych indywidualnych deweloperów, wśród których pierwsze miejsce zajął Caolan McNamara.

r   e   k   l   a   m   a

LibreOffice 3.4.2 można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.