Licencje Office 2007 w promocji

Strona główna Aktualności

O autorze

W poniedziałek pisaliśmy o wprowadzeniu do sprzedaży w Polsce licencji na Microsoft Office 2007 w wersji anglojęzycznej. Ponieważ licencje na nowego Office'a w wersji polskojęzycznej pojawią się dopiero w styczniu, Microsoft wprowadził promocyjne warunki zakupu licencji na wersje anglojęzyczne.

Mowa oczywiście o licencjach w ramach programu Otwarta Licencja Microsoft (tzw. Open). W ramach obowiązującej do 8 grudnia 2006 r. promocji, ceny licencji na Microsoft Office 2007 w wersji anglojęzycznej zostały obniżone do poziomu tańszych licencji w wersji polskojęzycznej. Ponadto z chwilą wprowadzenia do sprzedaży polskojęzycznej wersji pakietu, nabywcy uzyskają możliwość zamiany oprogramowania z wersji anglojęzycznej na polskojęzyczną - prawdopodobnie konieczne będzie jednak wykupienie nowego nośnika instalacyjnego do wersji polskojęzycznej.

Promocyjne ceny detaliczne licencji zostały obniżone o około 10% i przedstawiają się następująco: Office Standard 2007 - równowartość 349 euro netto (około 1365 zł), Office Small Business 2007 - 389 euro netto (około 1515 zł), Office Professional Plus 2007 - 454 euro netto (około 1770 zł), zaś Office Enterprise 2007 - 554 euro netto (około 2160 zł). Minimalny poziom zakupu w przypadku nowych umów to 5 licencji, w przypadku aktywnych umów 1 licencja. Do ww. cen należy doliczyć koszt nośnika (wystarczy jeden na wszystkie zakupione licencje) - 29 euro netto czyli około 113 zł.

Oferta nie dotyczy zakupu licencji w ramach programu Open Goverment - odmiany Otwartej Licencji Microsoft przeznaczonej dla tzw. jednostek publicznych. W tamtym przypadku nie ma rozróżnienia na wersje językowe (można instalować dowolną wersję). Dla jednostek samorządowych została też przygotowana równoległa promocja cenowa, o której pisaliśmy w poniedziałek.

© dobreprogramy
s