Life is Strange

Strona główna Windows Gry Przygodowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Nieczęsto zdarza się przygodówka skierowana przede wszystkim do młodzieży, nawet jeżeli chodzi w sumie o uczniów amerykańskich szkół. Life is Strange to podzielona na epizody opowieść o wchodzącej w dorosłość dziewczynie, której życie komplikuje się bardziej, gdy odkrywa, że potrafi cofać się w czasie. Twórcy nie kryją inspiracji filmem Efekt motyla, pozwalając, aby podjęte ponownie decyzje gracza zmieniły bieg wydarzeń.

Wcielamy się w nastolatkę Maxine, która wie, że w jej mieście przytrafi się coś strasznego. Dzięki nowo odnalezionej mocy postara się do tego nie dopuścić, ale niby drobne zabawy z czasem nie pozostaną tutaj oczywiście bez nieprzewidzianych konsekwencji. Wybory gracza wpływają blisko na rozwój wydarzeń, decydując o przebiegu historii na przestrzeni całej serii. Dzięki temu chce się próbować na nowo.

Tytuł doceniono za próbę podjęcia trudnych tematów oraz nieźle rozpisane dialogi, a także rzecz jasna za ciekawą mechanikę zabawy. Przez wielu uznawany jest za cichy hit oraz jedną z bardziej niedocenionych produkcji ostatnich lat. Uważa się, że Square Enix podjęło dobrą decyzję biorąc pod opiekę młode francuskie studio oraz pozwalając mu powoli rozwijać skrzydła. Ma wolność, by próbować wprowadzić innowacje do gier.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Dwurdzenowy procesor 2.0 GHz
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna 512 MB zgodna z DirectX 9

Ograniczenia wersji demo

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać sam początek pierwszego epizodu, oferując nawet kilkadziesiąt minut rozgrywki. Powinna dobrze narobić apetytu na więcej.

Uwaga!

W celu instalacji gry należy pobrać program Steam - specjalną platformę internetową pozwalającą nie tylko na kupowanie i ściąganie gier komputerowych, ale także stały kontakt z przyjaciółmi, których możemy między innymi np. zapraszać do rozgrywki.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
madus   6 #4 08.03.2018 18:19

Wersja demonstracyjna pozwala rozegrać cały pierwszy epizod, kolejne epizody od 2-5 dostępne są po zakupie pełnej wersji gry.

  #3 24.07.2016 15:09

@Spioszek1985: Grę można spolszczyć i gra się o wiele lepiej http://grajpopolsku.pl/downloads.php?download_id=389

  #2 24.07.2016 11:37

Od niedawna 1 Epizod za darmo :) http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=99338

Spioszek1985   12 #1 21.12.2015 11:32

Przeszedłem wszystkie epizody.
Gra bardzo fajna, wciąga i taka inna.
Jedyna wada tej gry, że gra jest w całości po angielsku :)