Lightbeam Lightbeam 1.3.0.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Lightbeam to godne uwagi rozszerzenie dla przeglądarki Firefox, które ma pomóc chronić naszą prywatność podczas przeglądania stron internetowych. Jego zadaniem jest informowanie użytkownika o tym, kto i jakie dane gromadzi.

Lightbeam wizualizuje relacje między odwiedzoną stroną, a innymi witrynami, które są w tym momencie aktywowane (serwisy społecznościowe, serwisy analityczne, reklamy z zewnętrznych źródeł itp.) w postaci interaktywnego grafu, przedstawiającego relacje między wszystkimi stronami odwiedzonymi aktywnie lub „przy okazji”, wykresu w czasie lub listy. Użytkownik może w czasie rzeczywistym przyglądać się wysłanym do różnych odbiorców danym, a także za pomocą filtrów zagłębić się w historię (ostatnie 24 godziny) swojej aktywności. Z poziomu listy można także szczegółowo zapoznać się z aktywnością konkretnych stron. Można także ukryć strony, których nie chcemy widzieć na wizualizacjach, można też oznaczyć niektóre kolorem, aby zawsze móc łatwo je odnaleźć.

Choć głównym zadaniem Lightbeam jest informowanie użytkowników i podnoszenie ich świadomości, posiada on także wbudowany filtr, który zablokuje połączenia pochodzące z wybranych stron na życzenie. Opcjonalnie można także zlecić dodatkowy wysyłanie zgromadzonych danych do analizy, co ma pozwolić lepiej zrozumieć relacje między serwisami internetowymi.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!