reklama

Lightroom 2.0 beta

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Adobe udostępniła pierwszą wersję beta nowej edycji programu Lightroom oznaczonego symbolem 2.0, dzięki któremu pasjonaci fotografii cyfrowej mogą w łatwy sposób zarządzać swoimi zdjęciami, ich wydrukami, pokazami slajdów i tworzeniem interaktywnych galerii internetowych.

W stosunku do poprzedniej edycji aplikacji Lightroom producent wprowadził wiele zmian, najważniejsze z nich to m.in. wsparcie dla 64-bitowej architektury sprzętowej, obsługa wielu monitorów czy też wydruk 16-bitowy na platformie Mac OS. Dodatkowo wprowadzono funkcję pozwalające na lokalne obrabianie fotografii bez ingerencji Photoshopa. W nowej wersji poprawiono współpracę z programem Photoshop CS3, który pracuje ze stworzonymi w Lightroomie plikami jako z inteligentnymi obiektami. Dodano także filtry ułatwiające wyszukiwanie fotografii, poprawiono układ biblioteki i algorytm wyostrzania podczas wydruku. Więcej informacji na temat zmian w nowej wersji narzędzia Lightroom znaleźć można na stronie producenta.

30-dniową wersję programu Lightroom pobrać można ze strony domowej producenta, po uprzedniej rejestracji. Użytkownicy korzystający z poprzednich edycji narzędzia, którzy zarejestrowali wcześniej swoje oprogramowanie korzystać będą mogli z najnowszej wersji do czasu zakończenia testów - do końca sierpnia br.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić