Limbo 2 - trojan z gwarancją niewykrywalności

Strona główna Aktualności

O autorze

W dzisiejszych czasach wieści o wykryciu nowego zagrożenia w Internecie, wirusa, bądź trojana po wielu z nas spływają jak przysłowiowa "woda z kaczki". Przyzwyczailiśmy się, że na co dzień specjaliści wykrywają olbrzymie ilości szkodliwego oprogramowania, ale nasz komputer będzie bezpieczny, o ile wyposażony jest w oprogramowanie antywirusowe, a jego właściciel nie otwiera materiałów i linków pochodzących z nieznanych źródeł. W stosunku do nazwanego przez twórców Limbo 2 złośliwego oprogramowania wspomniane zabezpieczenia mogą nie wystarczyć.

Limbo 2 jest w pełni konfigurowalnym trojanem, który potrafi przemknąć niespostrzeżenie obok aplikacji zabezpieczających producentów - Symantec, McAfee, czy AVG. Wszystko to za sprawą tzw. zmiennych powłok, które mogą przybierać niezliczoną liczbę wariantów, przy niezmiennej zawartości i procesie funkcjonowania. Przez cyberprzestępców wykorzystywany jest on głównie do przechwytywania identyfikatorów wykorzystywanych w operacjach bankowych w Internecie.

Firma PrevX, specjalizująca się w branży bezpieczeństwa, poinformowała, iż na wielu forach z "podziemia" Limbo 2 oferowany jest za około 1300 USD. Dodaje także, że zainteresowanie tego typu oprogramowaniem jest olbrzymie, podając przykład fora internetowego, gdzie w wątku o Limbo 2 zanotowano 15 tys. wypowiedzi.

© dobreprogramy

Komentarze