r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Limity dla małoletnich graczy? Godzina powinna wystarczyć każdemu

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Dla nieletnich graczy Honor of Kings zostanie narzucany limit czasowy. Tak postanowił chiński producent gry, firma Tecent, która w ten sposób zamierza walczyć z uzależnieniem od gier wśród dzieci i młodzieży. Nowe zasady zostały wprowadzone dzisiaj.

Jest to odpowiedź na zarzuty kierowane przez rodziców w kierunku firmy. Ostatnio coraz częściej słychać było głosy zaniepokojenia, że ich dzieci spędzają zbyt dużo czasu na graniu w Honor of Kings. Wśród wszystkich użytkowników, których na całym świecie jest około 200 milionów, czwarta część stanowią osoby poniżej 19 roku życia.

r   e   k   l   a   m   a

Aby zmniejszyć ryzyko uzależnienia od gier, na nieletnich poniżej 12. roku życia, zostanie narzucone ograniczenie do jednej godziny gry dziennie. Z kolei gracze pomiędzy 12 a 18 rokiem życia będą mogły grać maksymalnie 2 godziny dziennie. Dodatkowo firma rozważa wprowadzenie zakazu logowania się po godzinie 21 dla wszystkich poniżej 12 roku życia.

Honor of Kings to bardzo popularna gra mobilna z gatunku MOBA. Produkcja praktycznie jest nieznana w Europie czy w Stanach, z kolei w Chinach bije ona rekordy popularności. Świadczyć mogą o tym liczby: w grę codziennie gra ponad 50 milionów użytkowników, podczas gdy w w przypadku Pokemon GO w szczytowym okresie było to 45 milionów osób.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.