Linijka 1.0

Strona główna Windows Programowanie Narzędzia pomocnicze dla webmasterów
Pobi​erz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Linijka jest bardzo wygodną i prostą w użyciu linijką ekranową, narzędziem które z pewnością przyda się grafikowi, webmasterowi i nie tylko. Posiada estetyczny wygląd i dużo opcji.

Dwie niezależne skale i możliwość zmiany kolorów i rozmiarów każdego elementu z osobna sprawia że Linijka jest najbardziej konfigurowalnym narzędziem tego typu. Linijka może być przeciągana za dowolną część jej okna, natomiast jej rozmiar może być łatwo zmieniany poprzez przeciąganie za prawy-dolny róg. Pod prawym przyciskiem myszy kryje sie menu zawierające wszelkie opcje.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

prostota, intuicyjne użycie, przydatność
brak możliwości zmiany wielkości czcionki
ocena użytkownika
24.04.2016 16:53 • Recenzja do wersji 1.0

Ten programik autorstwa Piotra Chodzińskiego ma 14 lat. Mniej więcej od tylu lat go używam. Działa pod każdą wersją Windows, nie wymaga instalacji.
Chciałbyś zmierzyć jaką szerokość w pixelach mają avatary na forum, na które właśnie się zapisałeś? Chcesz podmienić grafiki w standardowym szablonie Wordpressa ale nie znasz ich rozmiarów? Chciałbyś wiedzieć jaką wielkość ma nowo otwarte w systemie okno? W tych i nie tylko tych zadaniach znakomicie sprawdzi się "Linijka".
Dla webmastera lub grafika webowego jest to narzędzie nie do przecenienia. W każdej chwili możemy "położyć" na ekranie jedną lub kilka precyzyjnych, pionowych lub poziomych linijek o dowolnej długości, przesuwając je w dowolne miejsce ekranu i ewentualnie w nim blokując. Konfigurujemy kierunek, skale, kolor itp.
Po prostu prościutkie, bezproblemowe, dostępne w każdej chwili narzędzie.