Link Shell Extension Link Shell Extension 3.9.3.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz ​program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Link Shell Extension to rozszerzenie systemowej powłoki Windowsa o możliwość tworzenia linków symbolicznych, zwanych również powiązaniami oraz dowiązaniami twardymi i symbolicznymi. Stanowi znaczne ułatwienie w sytuacji, kiedy chcielibyśmy wykorzystać te mechanizmy bezpośrednio w Windowsie, nie używając do tego dodatkowych narzędzi – standardowo opcje takie są niemożliwe lub dostęp do nich mocno utrudniony i łatwy w obsłudze tylko dla zaawansowanych użytkowników komputera (często konsolowo).

W tym przypadku obsługa nie będzie stanowić żadnego wyzwania, ponieważ wystarczy skorzystać z opcji w menu, które wyświetlają się w systemowej powłoce. Należy wybrać interesujące nas katalogi lub pojedyncze pliki, a następnie wskazać opcje powiązań dostępne z poziomu kontekstowego menu na dowolnym poziomie eksploratora Windowsa.

Aplikacja oferuje dostęp do kilku podstawowych ustawień. Uruchomimy je nie z poziomu kontekstowego menu, ale dodatkowej ikony, która pojawi się po instalacji w menu Start. Znajdziemy tam przede wszystkim możliwość wskazania typu zewnętrznych dowiązań twardych, jakie będziemy chcieli tworzyć, sposobu generowania linków symbolicznych oraz trybu zachowywania.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!