r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Link Shell Extension 3.8.6.8

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia systemowe
Pobierz program przy pomocy Asystenta pobierania zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Link Shell Extension to rozszerzenie systemowej powłoki Windowsa o możliwość tworzenia linków symbolicznych, zwanych również powiązaniami oraz dowiązaniami twardymi i symbolicznymi. Stanowi znaczne ułatwienie w sytuacji, kiedy chcielibyśmy wykorzystać te mechanizmy bezpośrednio w Windowsie, nie używając do tego dodatkowych narzędzi – standardowo opcje takie są niemożliwe lub dostęp do nich mocno utrudniony i łatwy w obsłudze tylko dla zaawansowanych użytkowników komputera (często konsolowo).

Galeria programu

W tym przypadku obsługa nie będzie stanowić żadnego wyzwania, ponieważ wystarczy skorzystać z opcji w menu, które wyświetlają się w systemowej powłoce. Należy wybrać interesujące nas katalogi lub pojedyncze pliki, a następnie wskazać opcje powiązań dostępne z poziomu kontekstowego menu na dowolnym poziomie eksploratora Windowsa.

Aplikacja oferuje dostęp do kilku podstawowych ustawień. Uruchomimy je nie z poziomu kontekstowego menu, ale dodatkowej ikony, która pojawi się po instalacji w menu Start. Znajdziemy tam przede wszystkim możliwość wskazania typu zewnętrznych dowiązań twardych, jakie będziemy chcieli tworzyć, sposobu generowania linków symbolicznych oraz trybu zachowywania.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Windows 10 wreszcie z linkami symbolicznymi bez uprawnień administratora

67
OPROGRAMOWANIE 03.12.2016 | Adam Golański

Prace nad najnowszą kompilacją Windowsa 10 dla Insiderów (build 14972) przyniosły nowość, której profesjonalni użytkownicy systemów Microsoftu oczekiwali od czasów wydania Visty. Wraz z aktualizacją Creators Update będzie można bez żadnych ograniczeń korzystać w systemie z linków symbolicznych, tak jak to zawsze było możliwe w systemach uniksopodobnych, takich jak Linux czy macOS. Uważni Czytelnicy pewnie teraz zaprotestują – jak to, przecież linki symboliczne w systemach Windows pojawiły się jeszcze z systemem plików NTFS 3.0, który debiutował w Windowsie 2000. Niby tak, ale ich…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Nikt nie napisał jeszcze komentarza, możesz być pierwszy!
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.