Link4 i SalesBee uczynią e-zakupy bezpieczniejszymi dla klientów #prasówka

Strona główna Aktualności

O autorze

Internetowe zakupy w Polsce cieszą się rosnącą popularnością. Szacowana wartość transakcji internetowych w 2015 r. wynosi ok. 30 mld zł. Ciągle jednak wielu klientów obawia się o bezpieczeństwo zakupów. Według badań firmy SalesBee 40 proc. kupujących w internecie obawia się, że otrzyma towar wybrakowany, złej jakości lub nieoryginalny. Z kolei 27 proc. osób martwi się, czy towar w ogóle do nich dotrze, a 15 proc. niepokoi brak możliwości zwrotu nieużywanego towaru i otrzymania pieniędzy z powrotem. Jednocześnie blisko połowa kupujących deklaruje, że gwarancja zwrotu pieniędzy i bezpieczeństwa od znanej firmy ubezpieczeniowej przekonałaby ich do zakupów online i dokonania płatności z góry.

Do osób, które zgłaszają tego typu obawy, skierowana jest nowa usługa Gwarancja Zwrotu Pieniędzy w Link4, która chroni przed nieuczciwymi sprzedawcami w internecie. Zapewnia ona zwrot pieniędzy w wymienionych sytuacjach. Koszt ochrony ubezpieczeniowej zależy od wartości zakupionego towaru. Przy zamówieniu do 120 zł to tylko 2,95 zł. Za ubezpieczenie towaru z przedziału od 120 do 3000 zł trzeba zapłacić 2,95 proc. wartości zamówienia a powyżej 3000 zł: 3,30 proc. Link4 obejmie ochroną transakcje do wartości 10 tys. zł.

Oprócz gwarancji zwrotu pieniędzy, oferujemy klientom korzystającym z platformy płatniczej Link4Pay również bezpłatną ochronę w razie ataku hakerskiego, np. wtedy, gdy oszuści podmienią stronę umożliwiającą dokonanie płatnościami – mówi Mariusz Rosa, dyrektor departamentu sprzedaży affinity w Link4.

Jak korzystać z płatności z Gwarancją Link4? Wystarczy znaleźć sklep internetowy oznaczony znakiem Link4Pay i wybrać tę formę płatności. Zostanie ona dokonana za pośrednictwem firmy BlueMedia – krajowej instytucji płatniczej posiadającej zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego.

Link4Pay to także bezpieczna platforma płatnicza dla sklepów internetowych połączona z ofertą tańszych płatności online, która klientom e-sklepów gwarantuje bezpieczeństwo, a sklepom pomaga zdobyć zaufanie nowych kupujących. Integratorem systemu wdrażającym go w sklepach internetowych jest firma SalesBee.

Pracując codziennie z dziesiątkami sklepów internetowych wiemy, jak dużym problemem jest dla nich brak zaufania polskich klientów do finalizowania transakcji i dokonywania płatności bezpośrednio. Wielu klientów wciąż wybiera płatność za pobraniem co jest rozwiązaniem droższym dla nich i bardziej uciążliwym dla sprzedawcy. Dlatego chcemy to zmienić. Wierzymy, że Link4Pay da klientom wystarczającą gwarancję, która pozwoli na samodzielne dokonanie płatności. Ten system może zrewolucjonizować zakupy w internecie – mówi Piotr Grzybczak, założyciel i prezes SalesBee.

Link4Pay to nowa usługa na rynku, która polega na sprzedaży produktów i usług oraz jednoczesnego ich ubezpieczenia w ramach jednej transakcji płatniczej. W handlu online najważniejsza jest wygoda klientów. Takie ułatwienia płatnicze, jak właśnie Link4Pay, upraszczają ścieżkę zakupową i podnoszą sprzedaż – ocenia Krystian Wesołowski, Deputy Business Development Director w BlueMedia.

© dobreprogramy