Linkin (s)Park, czyli interaktywny teledysk stworzony w Project Spark

Strona główna Aktualności

O autorze

Świat muzyki i gier niejednokrotnie się przenikają i nie mam na myśli wyłącznie znanych zespołów na ścieżkach muzycznych komputerowych oraz konsolowych hitów, lecz współpracę jeszcze bliższą. Eminem przykładowo angażował się w promocję serii Call of Duty, a Linkin Park z kolei konkurencyjnej marki Medal of Honor. Tę firma Electronic Arts odłożyła na półkę, ale popularna amerykańska grupa, składająca się z fanów świata elektronicznej rozrywki, nie ma zamiaru wychodzić z tematyki bliskiej swemu sercu. Jej teledysk do utworu "Guilty all the Same" w całości przygotowano w Project Spark.

Szczegółowo możliwościami pakietu do tworzenia własnych gier zajmuje się na blogu jeden z naszych czytelników. Napomknę tylko, że Project Spark to taka odpowiedź Microsoftu na LittleBigPlanet, lecz o wiele większych możliwościach, a w dodatku darmowa. Powstaje z myślą o PC, konsolach Xbox i współpracy z urządzeniami przenośnymi. Jak widać, z powodzeniem można zestaw narzędzi opartych o Kodu Game Lab wykorzystywać również w innych celach. Co ciekawe, da się teledysk zremiksować.

Wszyscy z Windows 8.1 lub (od 18 marca) Xboksem One, biorący udział w testach beta Project Spark, nie tylko chwilę pobawią się przy nutach Linkin (s)Park, zasiadając do prostej, chociaż mrocznej platformówki, lecz naturalnie także spróbują na jej bazie stworzyć coś swojego. W ich ręce zostaną oddane nie tylko wszelkie elementy graficzne, ale też specjalnie rozdzielona na poszczególne ścieżki muzyczne piosenka. Sam pierwowzór pod kątem oprawy wielkiego wrażenia nie robi, niemniej stanowić ma tylko pretekst do rozpalenia wyobraźni coraz prężniej działającej społeczności fanów.

Naturalnie całe przedsięwzięcie należy traktować po części jako zagranie marketingowe. Tak jak Microsoft z dnia na dzień szlifuje swoje narzędzie, umuzykalnieni Amerykanie przygotowują się do wypuszczenia kolejnego, szóstego już studyjnego albumu. "Guilty all the Same" ma ukazać, że grupa poszła w trochę innym kierunku, zainspirowana między innymi przez rapera Rakima. Trudno powiedzieć, na ile to dalej metal...

© dobreprogramy

Komentarze