Linphone 4.2.5

Strona główna Mac Internet i komunikacja Telefonia VoIP
Pobierz program

Linphone to kolejna aplikacja pozwalająca na wygodną komunikację głosową za pośrednictwem Internetu. Dzięki niej zadzwonimy do innej osoby korzystającej z programu oraz wyślemy do niej wiadomości tekstowe, zupełnie za darmo.

Program wykorzystuje otwarty protokół SIP, dzięki któremu funkcjonalność aplikacji nie ogranicza się tylko do innych użytkowników Linphone - dzwonić możemy do każdego, kto posiada dowolną aplikację używającą tego protokołu. Dzięki programowi możemy nie tylko prowadzić rozmowy głosowe i wideo, ale również wysyłać wiadomości tekstowe. Dużą zaletą Linphone jest jego lekkość, szybkość uruchamiania oraz nieduże obciążenie zasobów systemowych.

Pewnym problemem programu jest zaś dość mało przyjazny interfejs, który twórcy nadrabiają jednak faktem, że nie wymaga on nawet wstępnej konfiguracji, aby móc rozpocząć rozmowę z inną osobą tuż po instalacji. Opcje pozwalają na skonfigurowanie wielu aspektów działania programu, takich jak wybór portów do nasłuchu, stosowanych kodeków audio i ich jakości oraz dźwięków dla poszczególnych wydarzeń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!