Linphone Linphone 4.2.5

Strona główna Windows Internet i komunikacja Komunikatory internetowe
​Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Linphone to kolejna aplikacja pozwalająca na wygodną komunikację głosową za pośrednictwem Internetu. Dzięki niej zadzwonimy do innej osoby korzystającej z programu oraz wyślemy do niej wiadomości tekstowe, zupełnie za darmo.

Program wykorzystuje otwarty protokół SIP, dzięki któremu funkcjonalność aplikacji nie ogranicza się tylko do innych użytkowników Linphone - dzwonić możemy do każdego, kto posiada dowolną aplikację używającą tego protokołu. Dzięki programowi możemy nie tylko prowadzić rozmowy głosowe i wideo, ale również wysyłać wiadomości tekstowe. Dużą zaletą Linphone jest jego lekkość, szybkość uruchamiania oraz nieduże obciążenie zasobów systemowych.

Pewnym problemem programu jest zaś dość mało przyjazny interfejs, który twórcy nadrabiają jednak faktem, że nie wymaga on nawet wstępnej konfiguracji, aby móc rozpocząć rozmowę z inną osobą tuż po instalacji. Opcje pozwalają na skonfigurowanie wielu aspektów działania programu, takich jak wybór portów do nasłuchu, stosowanych kodeków audio i ich jakości oraz dźwięków dla poszczególnych wydarzeń.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Bardzo dobra jakość rozmów audio i video
Słabe spolszczenie
ocena użytkownika
02.01.2016 21:06 • Recenzja do wersji 3.8.1

Jakość rozmów porównywalna do Skype!
Multi platformowy w pełnym tego słowa znaczeniu nie tak jak inne programy.
Program bardzo miło zaskoczył mnie szybkością uruchamia się.
Po zmniejszeniu rozdzielczości kamerki (słabszy internet) obraz i tak jest wyraźny u rozmówcy.