Linuks dla tych, którzy nie chcą zmieniać systemu

Na początek, Witam! Pewnie znacie osoby, które sądzą że na pecety są tylko Windowsy?
To jest na początku dziennym. Każdy nie wtajemniczony tak sądzi. Teraz coś dla tych z wyższej "półki zaawansowania" Otóż wiedzą że istnieją Linuksy, BSD. Niektórych ciekawi Linuks. Ale boją się o swoje komputery.

Teraz piszę dla tych którzy są ciekawi, ale się boją o swoje dyski. Wybierzcie, linuksy typu Live CD. Na sam początek, polecę wam dystrybucję DSL. Jej objętość wynosi 50 MB. Musicie ją pobrać, i wypalić na pustej płycie CD. Jak to zrobicie, włóżcie ją do napędu. I uruchomcie komputer ponownie. Powinien uruchomić się ekran ładujący tego linuksa (Pingwinek z płytą). Czekacie pare sekund i ukaże wam się pulpit. W tej dystrybucji, macie takie programy:

XMMS (MP3 i MPEG), klienta FTP, links-hacked, przeglądarkę sieci, arkusz kalkulacyjny, e-mail, patch spellcheck (USA English), edytor textu "word-processor", trzy edytory (Nedit, nVi, Zile), Xpdf, menadżer plików Worker, Naim (CEL, ICQ, IRC), VNCviwer, SSH / SCP serwer i klient, klient DHCP, PPP, PPPoE, serwer web, kalkulator, menadżer okien Fluxbox, system monitoringu aplikacji, wsparcie dla USB oraz dla PCMCIA. Można go również zainstalować na dysku twardym. Bez problemu nada się na zarządzanie starymi komputerami. Posłużyć może również za system awaryjny. Jak Ci się znudzi, zawsze możesz wyjąć płytę i wrócić do Windowsa :)

Pozdrawiam Mfenneck (tak jak obiecywałem, link i liveCD został poprawiony)