reklama

Linuksowców na Steam już prawie tylu, ilu grających pod Mac OS X

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Firma Valve ponownie opublikowała dane zebrane od korzystających z usługi Steam, odnośnie używanych w ostatnim czasie sprzętu i oprogramowania, ale wynikom za luty warto się szczególnie przyjrzeć pod kątem wzrostu zainteresowania linuksowców platformą — pełną wersję klienta dostali przecież w połowie zeszłego miesiąca. Okazuje się, iż graczy spod znaku pingwinka jest już na Steam niemal tylu, ilu tych bawiących się pod Mac OS X.

Kiedy spokojnie przegryzających jabłko przed monitorem odnotowano nieco ponad 3 procent (Mac OS X 10.8.2 1,71%, 10.7.5 0,74% i 10.6.8 0,62%), linuksowców nagromadziło się już przeszło 2 procent. Najpopularniejsze są oczywiście dystrybucje z rodziny Ubuntu (1,09% wersji 12.10, 0,51% 12.04.2 LTS), ale wysoko jest również chociażby Mint (na czele edycja 14 Nadia z 0,17%). Naturalnie niezmiennie w zestawieniu króluje Windows (najpopularniejsza 7 uzbierała 69,31%, zaraz potem mamy XP 32 bit), co akurat nie powinno nikogo dziwić. Przy Mac OS X wypada jednak wziąć pod uwagę, że klient Steam pojawił się tutaj w pierwszej połowie 2010 roku...

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama