r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linuksowy Skype zbiera dane użytkowników

Strona główna Aktualności

Użytkownicy linuksowej wersji programu Skype odkryli, że otwiera on wiele różnych plików, które raczej nie powinny być mu potrzebne do pracy.

Dzięki aplikacji AppArmor stwierdzono, że linuksowy Skype czyta konfigurację profilu użytkownika w Firefoksie, informacje o pluginach i wtyczkach do tej przeglądarki oraz wiele plików konfiguracyjnych z katalogu /etc, łącznie z /etc/passwd, przechowującym informacje o kontach systemowych. Doniesienia te zostały potwierdzone także programem strace. Na razie Skype ich nie skomentował.

Użycie AppArmor miało na celu izolację Skype od reszty systemu w celu ochrony przed jedną z dziur. Narzędzie to działa w ten sposób, że daje aplikacji dostęp tylko do ściśle określonych plików i może informować o próbie dostępu do innych plików. strace jest z kolei popularnym narzędziem do śledzenia wywołań funkcji systemowych oraz sygnałów.

Warto pamiętać, że swego czasu windowsowa wersja Skype odczytywała zawartość BIOSu.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.