r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux Foundation gotowa do walki

Strona główna Aktualności

O autorze

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy organizacji Linux Foundation oświadczył, że jest ona gotowa wesprzeć każdego twórcę oprogramowania dla Linuksa, który będzie zastraszany lub pozwany w związku z naruszeniem patentów.

Tknijcie jednego z członków społeczności Linuksa a będziecie mieć do czynienia z nami wszystkimi. - pisze Zemlin w swoim oświadczeniu w BusinessWeek. Dalej pisze, że Microsoft nie jest jedyny a być może nawet nie największym posiadaczem patentów. Wiele patentów należy do członków społeczności linuksowej. Mogą być one skupiane przez grupy takie jak Open Innovation Network czy Linux Foundation i wykorzystane do obrony przed atakami patentowymi za pomocą kontrpozwów. Ponadto zebrano fundusze na pomoc prawną dla programistów i użytkowników otwartego oprogramowania oskarżonych o naruszenie patentów. Zemlin nie spodziewa się potrzeby użycia tych środków ale zapowiada ich wykorzystanie gdy zajdzie taka potrzeba.

Jim Zemlin nawołuje Microsoft do zaprzestania kampanii FUD (fear, uncertainity and doubt/disinformation - strachu, niepewności i wątpliwości/dezinformacji). Według niego szkodzą one zaufaniu do amerykańskiego systemy wartości intelektualnej. W zamian proponuje współpracę w celu uczynienia systemu patentowego bardziej zwartym, rozsądnym i efektywnym dla każdego twórcy oprogramowania.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.