Linux Foundation otwarta na współpracę z Microsoftem

Strona główna Aktualności

O autorze

Jim Zemlin, dyrektor wykonawczy Linux Foundation, wyraził zainteresowanie współpracą z firmą Microsoft.

Przypomniał ostatnie posunięcia Microsoftu mające zapewnić większą otwartość i interoperacyjność. Zemlin pragnie, aby powstało miejsce, do którego mogliby przyjść programiści tworzący otwarte oprogramowanie i pracować nad zwiększeniem efektywności współpracy Linuksa z produktami Microsoftu. Chciałby, aby odbywało się to w sposób typowy dla otwartego oprogramowania, bez przywiązania do konkretnej umowy marketingowej czy kontraktu. Zemlin chce, aby w tym otwartym procesie mógł wziąć udział każdy członek społeczności. Uważa, że taka współpraca przydałaby się głównie m.in. projektowi Samba.

Według Zemlina monopole nie trwają wiecznie i dlatego Microsoft musi przebyć długą drogę aby dostosować się do wymagań rynku. Jednym z takich wymagań jest otwarta i szeroka współpraca. Jako przykład Zemlin podaje firmy takie jak Google czy Facebook oraz organizacje takie jak Wikipedia. Zemlin stwierdza, że model w którym zatrudnia się fachowców a potem trzyma wyniki ich pracy w tajemnicy odchodzi do przeszłości.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy