reklama

Linux Mint 10 LXDE wydany

Strona główna Aktualności

O autorze

Związał się z portalem dobreprogramy w 2009 roku. Zaczynał jako autor newsów, ma na koncie także kilka artykułów. Obecnie prowadzi cykl podsumowania blogów, w ramach którego opisuje tygodniową aktywność blogerów dobrychprogramów.

Jest już dostępne stabilne wydanie Linux Mint 10 LXDE - popularnej dystrybucji Linuksa.

Linux Mint 10 LXDE zgodnie ze swoją nazwą wykorzystuje środowisko graficzne Lightweight X11 Desktop Environment, które jest dedykowane posiadaczom starszych lub mniej wydajnych komputerów. Wśród nowości wprowadzonych do samego systemu warto wymienić Software Manager, w którym przebudowano drzewo kategorii i wprowadzono ikony aplikacji. Odświeżono także Update Manager, w którym pojawiła się długo oczekiwana funkcja ignorowania aktualizacji wybranych pakietów. Modyfikacjom poddano także Upload Manager, który może teraz działać w tle i posiada poprawione komunikaty dialogowe. Linux Mint 10 LXDE został ponadto wyposażony w najnowszą odsłonę Adobe Flash i posiada zaktualizowaną listę możliwych do pobrania pakietów.

Linux Mint 10 LXDE nie ma dużych wymagań wobec komputera - do poprawnej pracy wystarczy maszyna wyposażona w procesor x86, 256 MB pamięci RAM, układ graficzny zdolny do pracy w rozdzielczości 800x600 i 3 GB wolnego miejsca na dysku. Osoby korzystające z wydań testowych Linux Mint 10 LXDE mogą zaktualizować system za pośrednictwem Update Managera.

Obraz płyty instalacyjnej Linux Mint 10 LXDE można pobrać bezpośrednio ze strony projektu.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama