r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux Mint Debian Edition 2 Betsy: dostępne obrazy w wersji stabilnej

Strona główna AktualnościOPROGRAMOWANIE

Pod koniec stycznia po dwóch latach posuchy ukazały się nowe obrazy instalacyjne dystrybucji Linux Mint Debian Edition w wersji beta. Dziś opublikowano długo oczekiwane nowe obrazy LMDE 2 „Betsy” w wersji 32 i 64-bitowej, ze środowiskiem graficznym Cinnamon lub MATE.

To, że dystrybucja bazuje na Debianie, a nie, jak standardowy Mint, na Ubuntu, ma zarówno swoje wady i zalety. Te pierwsze mogą być problematyczne przede wszystkim dla mniej zaawansowanych użytkowników, którym doskwierać może przede wszystkim brak PPA oraz mniejsza społeczność. Z drugiej strony Debian Edition ma mniejsze wymagania sprzętowe i ma działać szybciej.

Nowe obrazy zawierają wszystkie aktualizacje, jakie zostały udostępnione przez ostatnie dwa lata, a zatem od premiery LMDE 2. Oprócz nowych wersji aplikacji z pakietu Xapps, otrzymujemy także nowe wersje środowisk graficznych: Cinnamon dostępny jest w wersji 3.2, zaś MATE w 1.16

r   e   k   l   a   m   a

Minimalne wymagania sprzętowe Minta bazującego na Debianie to jedynie 512 MB RAM-u, chociaż zalecana wielkość to 1 GB. W obu przypadkach można zatem polecić tę wersję posiadaczom starszych maszyn, zwłaszcza że dostępne są także obrazy w wersji 32-bitowej. Linki do obrazów znaleźć można na blogu Minta.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.