Linux na niemieckich uniwersytetach

Strona główna Aktualności

O autorze

Novell poinformował, że duża grupa uniwersytetów w Niemczech zdecydowała się zastosować jego oprogramowanie w swojej infrastrukturze informatycznej. Umowa zawarta z Novellem przez uczelnie z Nadrenii Północnej-Westfalii zapewni 560 tys. studentów i pracowników naukowych 33 uniwersytetów dostęp do linuksowych rozwiązań Novella, systemów zarządzania bezpieczeństwem i infrastrukturą informatyczną.

Celem zastosowania oprogramowania Novella są poważne oszczędności oraz zwiększenie bezpieczeństwa i elastyczności systemów. O wyborze tego właśnie producenta zdecydowały takie czynniki, jak idealne połączenie najnowocześniejszych technologii, dogłębne zrozumienie potrzeb oświaty i opłacalność oferty. Procesem podejmowania decyzji kierował Uniwersytet im. Heinricha Heinego w Düsseldorfie.

Podobne umowy ramowe podpisano już także z uniwersytetami w Turyngii i Bawarii. Po zakończeniu wdrożeń w Nadrenii Północnej-Westfalii z linuksowych produktów Novella będzie korzystało już ponad 40% wszystkich niemieckich studentów.

© dobreprogramy