r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux na niemieckich uniwersytetach

Strona główna Aktualności

Novell poinformował, że duża grupa uniwersytetów w Niemczech zdecydowała się zastosować jego oprogramowanie w swojej infrastrukturze informatycznej. Umowa zawarta z Novellem przez uczelnie z Nadrenii Północnej-Westfalii zapewni 560 tys. studentów i pracowników naukowych 33 uniwersytetów dostęp do linuksowych rozwiązań Novella, systemów zarządzania bezpieczeństwem i infrastrukturą informatyczną.

Celem zastosowania oprogramowania Novella są poważne oszczędności oraz zwiększenie bezpieczeństwa i elastyczności systemów. O wyborze tego właśnie producenta zdecydowały takie czynniki, jak idealne połączenie najnowocześniejszych technologii, dogłębne zrozumienie potrzeb oświaty i opłacalność oferty. Procesem podejmowania decyzji kierował Uniwersytet im. Heinricha Heinego w Düsseldorfie.

Podobne umowy ramowe podpisano już także z uniwersytetami w Turyngii i Bawarii. Po zakończeniu wdrożeń w Nadrenii Północnej-Westfalii z linuksowych produktów Novella będzie korzystało już ponad 40% wszystkich niemieckich studentów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.