r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux od Google?

Strona główna Aktualności

Firma Google ostatnio wręcz zalewa nas nowościami, zarówno w wyszukiwarce, jak i oferując szereg przydatnych programów. Informowaliśmy między innymi o programie do katalogowania zdjęć Picasa, komunikatorze Google Talk i nowej wersji paska Google Toolbar. Teraz nadszedł czas na zapowiadany od jakiegoś czasu system operacyjny.

Znając politykę firmy, polegającą na popieraniu Wolnego Oprogramowania, można się było domyśleć, że tworzony przez nią OS będzie oparty o Linuksa, lub inny, tworzony na otwartych licencjach system. Przedstawiciele firmy potwierdzili plany stworzenia własnej dystrybucji i poinformowali, że będzie ona oparta o najpopularniejszą aktualnie (według serwisu DistroWatch.com) dystrybucję Linuksa - Ubuntu. Wstępnie zaproponowana nazwa to sklejenie nazw Google i Ubuntu, czyli Goobuntu.

Na razie nie podano żadnych dalszych szczegółów dotyczących systemu, jednak, jak można się domyślać, twórcy chcą stworzyć system konkurujący z rozwiązaniami Microsoftu także w kwestii łatwości użycia. Jak wiadomo, w tej dziedzinie Linuks jest nadal w tyle i zmienienie tego stanu rzeczy wymagać będzie sporego nakładu pracy. Brak jest także danych na temat planowanego sposobu dystrybucji systemu, być może warunkiem jego używania będzie klikanie na wyświetlane na ekranie reklamy?


Uaktualnienie

Jak podaje serwis Ars Technica, przedstawicielka Google, Sonya Borälv, zdementowała te pogłoski, twierdząc, że choć firma używa Ubuntu, to na dzień dzisiejszy nie ma planów na dystrybucje systemu poza firmą.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.