r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux — u mnie działa! .NET na Linuksie

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Już za niecałe dwa tygodnie odbędzie się dwudziesty siódmy już wykład w ramach cyklu Linux - u mnie działa! Tym razem spotkanie poświęcone będzie technologii .NET na Linuksie, czyli możliwościom i roli technologii Microsoft w świecie Open Source. Spotkanie poprowadzi Bartosz Lenar — aktywny czytelnik dobrychprogramów, znany pod nickiem penguin.

Technologia .NET to odpowiedź firmy Microsoft na zmieniające się potrzeby rynku, przekładającego stabilność, skalowalność, bezpieczeństwo i czas powstania aplikacji nad niskie wymagania sprzętowe. W założeniach cały .NET miał być niezależny od systemu operacyjnego, a programy stworzone na jego bazie możliwe do osadzenia w różnych rodzajach środowisk — biurkowych, mobilnych i webowych. Jak ta piękna teoria wygląda w praktyce? Jak zbudowany jest .NET i na czym polega jego wielosystemowość? W jaki sposób przygotować się do programowania aplikacji linuksowych z użyciem technologii Microsoftu? Jakie narzędzia i rozwiązania tej firmy kierowane są do społeczności Open Source? Wymienione zagadnienia będą tematem kolejnego wykładu z cyklu LUMD.

Prelekcja odbędzie się w czwartek, 7 kwietnia 2011 roku o godzinie 18:45 w sali A budynku D-10 Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie przy ulicy Reymonta 19. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

r   e   k   l   a   m   a

Więcej informacji o wykładzie można znaleźć na stronie Koła Naukowego Informatyków KERNEL.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.