Linux w Finlandii

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma Novell poinformowała, że finlandzkie Ministerstwo Obrony ogłosiło wybór systemu SUSE Linux Enterprise Server na główną platformę obsługującą systemy zarządzania, obieg dokumentów i intranetowy portal. Głównym czynnikiem, który przyczynił się do takiego wyboru jest wysokie bezpieczeństwo i stabilność oferowana przez ten system.

Decyzja nie jest pierwszym krokiem w stronę otwartego oprogramowania, już teraz w Ministerstwie działa system, w którym główne aplikacje pracują pod kontrolą Linuksa, ale do tej pory dostęp do nich był realizowany poprzez stacje robocze z Windows. Cała papierowa korespondencja jest skanowana i wprowadzana do obiegu elektronicznego. Wybrana wersja systemu jest specjalnie zoptymizowana i przygotowana do współpracy ze środowiskiem Lotus Notes. Urzędnicy uznali, że SUSE jest bezpieczną, skalowalną i elastyczną platformą, która spełnia stawiane przez nich wymagania dotyczące najbardziej istotnych aplikacji i serwisów.

Finlandzkie Ministerstwo nie jest pierwszą organizacją rządową współpracującą z Novellem. Firma współpracuje między innymi z samorządami z Monachium, Bergen w Norwegii, Jefferson County w Kolorado, szwajcarskim rządem i amerykańskim systemem ochrony zdrowia. Wszędzie tam wdrażany jest system SUSE, który w pełni zaspokaja potrzeby w zakresie infrastruktury sieciowej.

© dobreprogramy
s