reklama

Linux w Renault i francuskiej żandarmerii

Strona główna Aktualności

O autorze

Renault będzie kolejną firmą korzystającą ze wspólnej inicjatywy Microsoftu i Novella mającej zapewnić interoperacyjność pomiędzy Windows i SUSE Linux.

Zgodnie z umową Microsoft dostarczy Renault ponad 1000 certyfikatów SUSE Linux Enterprise Server wraz z abonamentem na priorytetową pomoc techniczną. Dzięki nim Renault będzie mogło skonsolidować znajdujące się w eksploatacji różne dystrybucje systemu Linux i wymienić je na SUSE Linux Enterprise Server. Celem jest zapewnienie większej zgodności operacyjnej pomiędzy systemami Windows i Linux oraz pełniejsze wykorzystanie zalet wirtualizacji.

W podobnym czasie również żandarmeria francuska z Saint-Tropez zdecydowała się skorzystać z możliwości oferowanych przez system spod znaku pingwina. Jak podaje agencja AFP, każdy nowy komputer zakupiony (5-8 tys. w tym roku) przez francuską policję zostanie wyposażony w system Ubuntu, a nie jak to było do tej pory w Windows. Nicolas Geraud podkreśla, że wpływ na taką decyzję miał nie tylko fakt obniżenia kosztów, ale również otwartość systemu i uniezależnienie się od jednego dostawcy.

Zostaje mieć tylko nadzieję, że z pomysłu Francuzów zaczną korzystać również inne państwa wdrażając ten system do swoich urzędów, firm, instytucji oszczędzając tym samym duże pieniądze.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama