r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Linux znakiem towarowym - teraz albo nigdy

Strona główna Aktualności

Ponowny wniosek o zarejestrowanie znaku towarowego "Linux" musi zostać skompletowany przed upływem połowy kwietnia. W przeciwnym wypadku zostanie odrzucony przez urzędników, jak donosi ZDNet Australia.

Wcześniejszy wniosek Linusa Torvaldsa o przyznanie praw do znaku towarowego w Australii został odrzucony. Zdaniem ciała regulującego znaki towarowe w Australii, Linux jest niewystarczająco wyróżniającym się słowem pośród istniejących znaków towarowych. Na decyzję Intellectual Property Australia wpłynął w znacznej mierze fakt istnienia już znaków towarowych zawierających słowo Linux w nazwie (przykładem jest LinuxWorld - magazyn wydawany przez IDG). Dodatkowo wątpliwości, jak nietrudno się domyślić nieuzasadnione, budził zdaniem komisji fakt reprezentowania Linusa przez Jeremy'ego Malcolma.

Zdaniem Linux Mark Institute, niedochodowej organizacji pracującej nad rejestracją w imieniu Torvaldsa, od początku odwołanie było planowane "na ostatnią chwilę". Jak dowiedziało się ZDNet Australia z korespondencji elektronicznej z przedstawicielem LMI, "czas na złożenie wniosku nie został jeszcze przekroczony a prawnicy LMI wciąż pracują nad ewentualnym wznowieniem pozwu".

Powodzenie LMI pozwoli uniknąć prób przywłaszczenia sobie nazwy przez niezwiązane z Torvaldsem podmioty oraz na wykorzystanie nazwy Linux w biznesie bez płacenia LMI odpowiednich tantiemów.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.