LinuxBoat 2008

Strona główna Aktualności

O autorze

W dniach 29 - 31 sierpnia odbędzie konferencja LinuxBoat.

Program spotkań obejmuje łącznie 16 sesji i trzy warsztaty, podzielonych odpowiednio na trzy kategorie: Linux w biznesie, Sieci, systemy i usługi oraz Linux na biurku. W ramach pierwszej z nich odbędzie się przegląd dostępnych na Linuksa pakietów biurowych, omówione zostaną wady i zalety tworzenia kopii zapasowych, zastosowanie rozwiązań Open Source w nieliniowej edycji wideo, a także FreeBSD, jako sposób na obniżenie kosztów w infrastrukturze sieciowej przedsiębiorstwa oraz monitor systemów i usług - Nagios. Podczas drugiego dnia poruszane tematy poświęcone zostaną administracji zarówno Linuksa, jak i usług sieci opartymi o serwery, w tym zastosowanie Samby w środowisku heterologicznym, wirtualnych linuksowych serwerach usług, technologii wirtualizacyjnej VServer, czy też filtrowaniu pakietów przy pomocy netfilter+iptables.

Tematyka trzeciego i zarazem ostatniego dnia konferencji powinna zainteresować natomiast wszystkich użytkowników domowych. Omówione zostaną między innymi kwestie związane ze strumieniowym odtwarzaniem multimediów, tworzeniem filmów metodą zdjęć poklatkowych, tzw. systemami wbudowanymi, specyfiką działania i optymalizacji środowiska uruchomieniowego JRE, jak również zabezpieczeń sieci bezprzewodowych z praktyczną prezentacją próby ataku na klucz WEP i WPA, z kolei - w postaci warsztatu - podstawy Javy.

Spotkanie odbędzie się w Samodzielnym Zakładzie Sieci Komputerowych oraz Instytucie Informatyki Politechniki Łódzkiej w Łodzi. Wstęp na spotkania w przeciągu pierwszych dwóch dni jest płatny ale koszt jest symboliczny (40 zł). Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja. Vortal dobreprogramy jest patronem medialnym LinuxBoat.

© dobreprogramy