r   e   k   l   a   m   a
reklama

Lipcowe biuletyny bezpieczeństwa Microsoft

Strona główna Aktualności

O autorze

Pojawiło się sześć nowych biuletynów bezpieczeństwa Microsoft opisujących problemy, z których trzy producent określił jako krytyczne. Jeden dotyczący błędów w .NET Framework wydaje się być szczególnie istotny ze względu na wszechstronne możliwości wykorzystania oraz powszechność występowania.

Biuletyny opisujące problemy krytyczne to MS07-036 dotyczący możliwości zdalnego wykonania kodu przy wykorzystaniu luki obecnej we wszystkich wersjach wchodzącego w skład pakietu Office arkusza Excel, MS07-039 dotyczący błędu w obsłudze usług katalogowych Active Directory umożliwiającego wykorzystanie luki obecnej w Windows Server w edycjach 2000 oraz 2003 do przeprowadzenia ataku typu DoS lub w niektórych przypadkach do zdalnego wykonania kodu oraz MS07-040 dotyczący poważnych luk zabezpieczeń w .NET Framework umożliwiających zdalne wykonanie kodu na podatnych systemach - dotyczy to wszystkich klienckich i serwerowych wersji Windows z zainstalowanym .NET Framework 1.0, 1.1 oraz 2.0.

Biuletyny opisujące problemy o wysokim poziomie istotności to MS07-037 dotyczący luki w Office Publisher 2007 umożliwiającej zdalne wykonanie kodu oraz MS07-041 dotyczący usług IIS w wersji 5.1, którego luka w zabezpieczeniach pozwala na zdalne wykonanie kodu. IIS 5.1 ciężko już znaleźć na serwerach, niemniej wchodzi on w skład Windows XP z Service Pack 2 i jest powszechnie wykorzystywany np. przez programistów pracujących z Windows XP na stacjach roboczych.

Biuletyn opisujący problem o średnim poziomie istotności to MS07-038 dotyczący luki w zabezpieczeniach firewalla wchodzącego w skład Windows Vista umożliwiającej atakującemu uzyskanie informacji o atakowanym komputerze.

© dobreprogramy

Komentarze

reklama
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNajsłynniejsze kanały na YouTubie. W Polsce często nieznane